VIESSMANN VĒSTURE

Sākot ar 1956. gadu čehu rūpnīca Dražice ir pazīstama kā uzticamu un kvalitatīvu ūdens sildītāju ražotājs.

Iesākumā rūpnīca ražoja specifiskus ūdens sildītājus tikai pēc individuāliem pasūtījumiem. 1972. gadā tika pabeigta kombinēto ūdens sildītāju izstrāde un uzsākta produkta sērijveida ražošana.

Astoņdesmito gadu beigās Dražice ražoja jau aptuveni 13 000 ūdens sildītājus gadā. Tajā laikā šī produkta ražošanā piedalījās apmēram 50 cilvēki.

Pēc tam ražošanā sākās intensīvas attīstības periods. Ievērojami paplašinājās produktu sortiments, tika veikta ražošanas modernizācija un ieviestas jaunas tehnoloģijas, tika neatlaidīgi kāpināts ražošanas apjoms.

DZ Dražice kļuva par vislielāko ūdens sildītāju piegādātāju Čehijas Republikā, un 1994. gadā uzsāka intensīvu savas produkcijas eksportēšanu. 2003. gadā uzņēmumam bija jau 190 darbinieku, un tā brīža ražoto ūdens sildītāju kopējais apjoms pārsniedza 95 tūkstošus vienību gadā.

Pēc lielām investīcijām 2004. gadā tika uzcelta jauna rūpnīca, kas ļāva palielināt ražošanas jaudas un iegūt vēl augstāku produktu kvalitāti.

Dinamisko uzņēmumu pamanīja lielie ražošanas koncerni. 2006. gadā uzņēmuma DZ Dražice akcijas nopirka zviedru koncerns NIBE, kas kļuva par vienīgo uzņēmuma DZ Dražice īpašnieku, iekļaujot Dražice NIBE grupā.